MUDr. Tomáš Rektor / Blog > Díky za ta vedra

Díky za ta vedra

16. 8. 2015 / autor: Tomáš Rektor

Taky jste si všimli, že poslední dobou není na koho nadávat?

Samozřejmě je příjemné mít někoho, na kom se dá vylít zlost. Na koho se dá svalit neúspěch. Ideálně, pokud se proviní něčím tak zásadním, jako je odlišná rasa, pohlaví, víra či sexuální orientace. A vhodným bonusem je, pokud se na viníkovi shodne značná část národa či alespoň našeho okolí, abychom cítili to pravé souznění a národní cítění, které se v nás jinak probouzí jen při finále sportovních zápasů.

Jistou úlevu samozřejmě přináší ten „….“ před náma v ranní zácpě, jenže tam chybí to kolektivní souznění, oběť není k disposici trvale a navíc je diskriminován venkov.

Ale jinak? Jistě, máme tu Romy, ale čím dál tím víc lidí se tváří, že nadávat na ně je vlastně rasismus a mi přeci rasisti nejsme, že ne.

S Vietnamci je to totéž, to tykání prodavačům ve večerce už není ono. Ale aspoň to se může, že jo? Mají se naučit česky a najít si normální práci. Jenže i tu malou radost nám začínají kazit jejich potomci, jejichž čeština a vzdělání probouzí nepříjemné úvahy o vlastní neschopnosti.

Homosexuálům se najednou říká gayové, jako bychom zapomněli, že to jsou prostě buzny. Ale zkuste to říct na veřejnosti. Ale s tou Conchitou to přehnali, ti musíte uznat.

Trochu vášně si užijeme v mužsko ženské rivalitě, ale s tím, že ženy neumí parkovat a chlapi nezvládaji multitasking si člověk dlouho nevystačí. A navíc už to dlouho nepůjde, než k nám přivítají manýry z EU a ze Švédska především.

Kalousek šel od válu, Zemanovi se uzdravil palec, Klaus už taky není, co býval a miliardáři nám začali lidovět, takže si ani nemůžeme stěžovat, že nás okrádají, protože přece makají pro nás.

Velkou naději přináší imigranti, ale společnost je podivně roztříštěná, nikdy nevíte, jestli proti vám sedí konvičkovec nebo sluníčkovec, ale hlavně, těch šestnáct imigrantů zatím nestihlo znásilnit dostatek žen, můžu a dětí a postavit dost minaretů.

No, jak říkám. Ještě, že máme ty vedra.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

 

Jsem psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví. Pracuji i v angličtině (SAE) a francouzštině (Všeobecná státní zkouška). Jsem absolvent lékařské fakulty, absolvoval jsem výcvik v hlubinné psychoterapii SUR, 4 roky individuální sebezkušenosti v gestalt terapii, kurs neverbálních technik. Nyní jsem ve výcviku v psychoanalýze, jsem kandidátem české psychoanalytické společnosti. Od roku 2005 vedu zdravotnické zařízení Terapie.Info, s.r. o zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví, dlouhodobě jsem spolupracoval s organisacemi pečující o drogově závislé a o uprchlíky více >

Nejnovější komentáře 

  • Janna: O takovém hezkém článku jsem už dlouho snila. Mám radost. :-)
    / Práce se sny a jinými kompromisními útvary
  • ivan: Dobry den,znate kombinaci antidepresiv ktera by nahradila leky zvane psychostimulancia ? Klasicka antidepresiva rozumi se thymoleptika jsou na urcite poruchy spojene s hypersomnii jako polechatani.A tady sem zrejme narazil na hlavni problem klasickych antidepresiv-oni totiz...
    / Ach ta chemie….
  • Jiří: Jako laik uvažujete dobře, bohužel homosexualita není vyřazena z nemocí bezdůvodně. Nemůžou za to hormony, které produkuje mozek, nýbrž hormony v děloze (Není to potvrzené) Z tohoto pohledu se staví homosexualita na stejnou úroveň jako...
    / Proč se bojíme homosexuálů (a židů)

Facebook