MUDr. Tomáš Rektor / Blog > Výpis z chorobopisu pacientky ČK

Výpis z chorobopisu pacientky ČK

31. 12. 2012 / autor: Tomáš Rektor

Nezletilá ČK byla přijata na naše oddělení v akutním psychotickém stavu, zřejmě v rámci těžké intoxikace marihuanou a  halucinogeny.

Přátelé, kteří ji přišli navštívit, informují, že naposledy ji viděli na Karlovarském festivalu, kde se zúčastnila besedy Jiřího X. Doležala  a Dr. Rektora, které se však zvrhla v bezostyšnou propagaci ilegálních psychoaktivních látek. ČK, rozjařena novým poznatky a drogami, které vyloudila ještě během besedy na ostatních účastnících, oznámila, že se vydává na „trip“, neboli výlet, a zmizela ve víru Karlových Varů. Ihned po nástupu na oddělení jí byl zabaven košík s větším než malým množstvím marihuany a několika koláčky, zřejmě též obsahujícími tuto drogu. Pacientka udává, že jsou to bylinky a koláče, které jí dala maminka pro nemocnou babičku.

Výpověď pacientky o následujících událostech je poměrně zmatečná, což není nijak překvapivé vzhledem k vysokému stupni intoxikace, ve kterém se nachází. Tvrdí, že krátce po té, co opustila své přátele, potkala kardinála Vlka, který jí začal dělat nemravné návrhy. Snažila se jej udobřit lahví mešního vína, ten však jen temně odvětil „já raději maso…“

Vyděšená ČK se dala na úprk a hledala útočiště v nedalekém bytě své babičky. Babička bohužel nebyla doma, k její hrůze tam však na ni čekal opět pan kardinál. Nepřítomně popisuje zděšení nad jeho změněnými tělesnými proporcemi. „Proč… proč máte tak velké oči? A… proč… proč máte tak velké uši? A proč, proč máte tak velik..“ Tady pacientka své vyprávění končí, propuká v pláč a nereaguje na žádné další otázky.

Babička, která pacientku na oddělení nechala odvést, referuje, že když v odpoledních hodinách přišla se svým přítelem, členem místního mysliveckého svazu, domů, narazila na velmi vyděšenou a zmatenou vnučku. Vnučka evidentně halucinovala, s někým hovořila, zjevně se jím cítila ohrožena, snad i sexuálně napadena. Byt však byl prázdný a pacientka nenese žádné známky fysického napadení. Babička nelenila a nechala vnučku převézt na naše oddělení.

V nestřežený okamžik bohužel její vyhladovělý přítel zkonzumoval několik pacientčiných koláčů, nyní se, zřejmě též ve stavu akutní toxické psychosy, nachází na mužském oddělení naší nemocnice. Podle posledních zpráv pláče, chce se okamžitě udat na policii a trvá na vyloučení z mysliveckého svazu, domnívá se totiž, že brutálně usmrtil vlka, který, jak známo, je v naší zemi přísně chráněn.

Pacientka byla přijata s pracovní diagnosou škodlivé užívání kanabinoidů, toxická psychosa. Byl podán Rivotril 2 mg, pacientka zklidněna, nyní spí. Babička byla informována o stavu vnučky i přítele, působí klidně, pro jistotu byl předán kontakt na krizové oddělení. Rodiče též informovali, přijdou zítra.

 

P.S.:Jak vidno, tento text není míněn vážně. Vznikl v rámci rétorických cvičení Václava Martince, kterého tímto od srdce zdravím.

 

 


Komentáře

 1. 6. 1. 2013 14:57 / Bára

  Skvělé cvičení. Témata mi jsou momentálně obzvláště blízká :-)
  Červená Karkulka momentálně frčí při uspávání syna a problematikou drogové zvislosti se zaobírám v rámci přípravy na zkoušky a státnice.
  Tuhle „pohádku“ si tedy asi budu číst před spaním já :-)
  Díky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

O mně

 

Jsem psychiatr a psychoterapeut, zakladatel a vedoucí firmy Terapie.Info, s.r.o, zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví. Pracuji i v angličtině (SAE) a francouzštině (Všeobecná státní zkouška). Jsem absolvent lékařské fakulty, absolvoval jsem výcvik v hlubinné psychoterapii SUR, 4 roky individuální sebezkušenosti v gestalt terapii, kurs neverbálních technik. Nyní jsem ve výcviku v psychoanalýze, jsem kandidátem české psychoanalytické společnosti. Od roku 2005 vedu zdravotnické zařízení Terapie.Info, s.r. o zabývající se komplexní péčí o duševní zdraví, dlouhodobě jsem spolupracoval s organisacemi pečující o drogově závislé a o uprchlíky více >

Nejnovější komentáře 

 • Janna: O takovém hezkém článku jsem už dlouho snila. Mám radost. :-)
  / Práce se sny a jinými kompromisními útvary
 • ivan: Dobry den,znate kombinaci antidepresiv ktera by nahradila leky zvane psychostimulancia ? Klasicka antidepresiva rozumi se thymoleptika jsou na urcite poruchy spojene s hypersomnii jako polechatani.A tady sem zrejme narazil na hlavni problem klasickych antidepresiv-oni totiz...
  / Ach ta chemie….
 • Jiří: Jako laik uvažujete dobře, bohužel homosexualita není vyřazena z nemocí bezdůvodně. Nemůžou za to hormony, které produkuje mozek, nýbrž hormony v děloze (Není to potvrzené) Z tohoto pohledu se staví homosexualita na stejnou úroveň jako...
  / Proč se bojíme homosexuálů (a židů)

Facebook